Pokud se Vám email nezobrazuje správně, klikněte zde

Novinky v oblasti laserů, optiky, fotoniky a vědeckých přístrojů  |  www.lao.cz

 

Říjen 2012

Vážení,

v tomto vydání newsletteru LAO Info si Vás dovolujeme pozvat na říjnové konference OPTICS AND MEASUREMENT 2012 a na konferenci LASER 52. Z našeho sortimentu Vám představíme novou řadu laserů Sapphire společnosti Coherent s vláknovým výstupem a nový monochromátor 300mm od společnosti LOT Oriel, který lze ovládat před USB rozhraní a umožňuje použití až tří mřížek. V rubrice „Zaměřeno na“ bychom Vás rádi seznámili s vylepšenými spektrálními kamerami s technologií AR vrstvy, která výrazně zlepšuje citlivost senzoru.

S přáním hezkého dne,
Tým firmy LAO

Obsah vydání

Konference

Pozvánka na konferenci OPTICS AND MEASUREMENT

Pozvánka na konferenci Laser 52

Lasery

Nová řáda laserů Sapphire s vláknovým výstupem

Spektroskopie

Nový 300mm monochromátor

Zaměřeno na

Andor uvedl nový typ AR vrstvy pro spektrální kamery s rozšířeným rozsahem

 

Pozvánka na konferenci OPTICS AND MEASUREMENT

Konference je zaměřena na procesy a technologie spojené s optickými prvky a systémy tvorby, zahrnující návrh, výrobu, měření a testování. Cílem konference je poskytnout organizační zálohu zázemí pro výzkumné pracovníky, odborníky z průmyslu, studenti posledních ročníků a postgraduální studenty vysokých škol, kteří mají zájem v oblasti optiky výroby a měřicí techniky.Konference by měla přispět k získání kontaktů a sdílení zkušeností.

Pro více informací klikněte ZDE

Vitara

Pozvánka na konferenci Laser 52

V letošním roce oslavuje světový vynález laseru 52 let… Tímto Vás zveme na druhý ročník setkání odborníků z veřejné i soukromé sféry, kteří se lasery profesně zabývají a mají zájem získávat kontakty a informace napříč různými obory a přístupy.

Pro více informací klikněte ZDE

Vitara

Nová řáda laserů Sapphire s vláknovým výstupem

Společnost Coherent uvedla na trh novou řadu OPSL laserů Sapphire s vláknovým výstupem. Dostupné jsou od začátku října modely v následujících konfiguracích:

  • Sapphire FP 458 nm: 40 mW
  • Sapphire FP 488 nm: 40/80/120 mW
  • Sapphire FP 514 nm: 40/80/120 mW
  • Sapphire FP 532 nm: 40/80/120 mW
  • Sapphire FP 552 nm: 40/80/120 mW
  • Sapphire FP 561 nm: 40/80/120 mW
  • Sapphire FP 588 nm: 40 mW

Pro více informací klikněte ZDE

Sapphire FP


Andor uvedl nový typ AR vrstvy pro spektrální kamery s rozšířeným rozsahem

Společnost Andor Technology, světový lídr v oblasti spektroskopických řešení a vědeckém zobrazování, oznámila uvedení „Extended Range, duální AR (antireflexní) technologie s rozšířením rozsahem. Tato nová AR vrstva rozšiřuje vynikající QE (kvantovou účinnost) v blízké IR oblasti do VIS a UV oblasti pro ‘back illuminated, deep depletion’ sensory. Technologie aktuálně dostupná pro kamery Newton 920 a iDus 420 umožňuje rozšíření oblasti vysoké QE pro ‘back-illuminated, deep-depletion‘ senzorů pomocí nového procesu, který vyvinul a charakterizoval výrobce senzorů, firma e2v (Chelmsford, Anglie). Tato technologie výrazně zlepšuje citlivost senzoru ve VIS a UV blasti s QE ~90% nebo větší v rozsahu 500 – 850 nm, přičemž je zachován prakticky nulový etaloning v IR oblasti. Kamery s těmito senzory jsou velice atraktivní pro aplikace, jako jsou širokospektrální lumiscence/fotolumiscence, absorpční spektroskopie ale i multi-laserová Ramanovská spektroskopie.

Pro více informací o CCD kamerách řady iDus klikněte ZDE
Pro více informací o EMCCD a CCD kamerách řady Newton klikněte ZDE

Filtry Semrock

iDus 401


Nový 300mm monochromátor

Společnost LOT Oriel představila nový model monochromátoru s 300mm ohniskovou vzdáleností. Monochromátor je automaticky ovládán přes USB rozhraní a umožňuje použití až tří mřížek.

Pro více informací klikněte ZDE

Filtry Semrock

Monochromátor


 
 

Dotazy a připomínky zasílejte na adresu ryba@lao.cz.

Editace profilu  |   Přihlášení  |   Odhlášení   |   Pravidla zasílání a ochrana soukromí

Tento newsletter vydává:
LAO - průmyslové systémy, s.r.o.
www.lao.cz