Pokud se Vám email nezobrazuje správně, klikněte zde

Novinky v oblasti laserů, optiky, fotoniky a vědeckých přístrojů  |  www.lao.cz

 

Prosinec 2012

Vážení,

v letošním posledním vydání newsletteru LAO Info bychom Vás rádi seznámili s produkty, které jsme ve firmě LAO vyvinuli na míru, dle potřeb a požadavků našich zákazníků - jedná se o Laserový nůž a Laser Combiner a více informací o prototypech těchto produktů se můžete dočíst v rubrice "Vývoj ve firmě LAO". Řešení šité na míru potřebám našich zákazníku je pro nás směr, kterým se chceme ubírat a vytvářet pro naše partnery nová inovativní řešení. V sekci "Zajímavosti" bychom Vás rádi seznámili s úspěchy našich dodavatelů - fungování laseru na Antarktidě, či spektrometru na Marsu.

LAO letos slaví 20 let působení na trhu laserů, laserových systémů, optiky, optoelektroniky, vědeckých přístrojů a příslušenství. Děkujeme Vám za důvěru a spolupráci, naším cílem bude i nadále zlepšování a zkvalitňování služeb a nacházení nových inovativních řešení. Hlavně si však uvědomujeme, že těch 20. let našeho úspěšného působení je z velké části dílem důvěry a partnerství, která panuje mezi námi a Vámi. Za tuto vaši důvěru a spolupráci děkujeme a nesmírně si jí vážíme!

Hezký den, příjemné prožití svátků vánočních a úspěšný vstup do nového roku 2013 Vám přeje celý tým firmy LAO.

LAO – Váš spolehlivý partner ve světě laserů a optiky již od roku 1992!

Zobrazit PF 2013

Obsah vydání

Vývoj ve firmě LAO

Laserový nůž a Laser Combiner

Zajímavosti

Laser Chameleon v Antarktidě

Spektrometry výrobce Ocean Optics bezpečně přistály na Marsu

PF 2013

PF 2013

 

Vývoj ve firmě LAO: Laserový nůž a Laser Combiner

LAO letos slaví 20 let. Za tuto dobu jsme nasbírali hodně zkušeností a znalostí z oblasti fotoniky, laserové a přístrojové techniky. Ačkoliv nás většina z Vás zná zejména jako distributorskou firmu, v posledním roce jsme pracovali na projektech, kde se nejednalo pouze o dodávku komponent nebo systému, ale šlo návrh a sestavení kompletního zařízení, dle potřeb uživatele. Jedná se o případy, kdy na trhu není komerčně dostupné zařízení nebo dostupný systém z určitého důvodu nevyhovuje. V takových případech jsme schopni zúročit naše zkušenosti a takový systém navrhnout a sestavit. Jako příklad takového projektu se můžeme pochlubit dvěma systémy, které byly instalovány v letošním roce – jedná se o laserový nůž a laser combiner.

Pro více informací a fotografií námi vyvinutých produktů klikněte ZDE

Laser52

Laser Chameleon v Antarktidě

Náš partner v oblasti ultrafast laserů, firma Coherent, nedávno dodala laditelný Ti:S laser Chameleon do výzkumné laboratoře na Antarktidu pro měření BrO a IO radikálů v atmosféře. Po téměř dvouměsíční cestě, nejprve na lodi a následně vzduchem helikoptérou, byl laser dopraven na místo, úspěšně instalován a provozován. A to i přes fakt, že doprava byla provedena ve standardním kontejneru bez jakékoliv teplotní stabilizace.

Celý článek a více informací o ultrafast laserech naleznete ZDE

Laser52

Spektrometry výrobce Ocean Optics bezpečně přistály na Marsu

Tři systémy dokončili svou osmiměsíční cestu na Mars jako součást mise ChemCam zaměřenou studium složení půdy Marsu. Průzkumné vozítko NASA, Curiosity neslo na palubě tři upravené spektrometry HR2000 od firmy Ocean Optics. Vozítko Curiosity je vybaveno nejpokročilejší technikou pro studium povrchu Marsu. Sedminutové klesání skrz atmosféru Marsu Aby spektrometry vydržely tvrdost vesmírné cesty a přistání, byla jejich vnitřní elektronika modifikována, aby zvládla extrémní teploty, radiaci, nárazy a vibrace.

Tří modulární vláknové spektrometry HR2000 s vysokým rozlišením budou studovat složení hornin a půdy Marsu pomocí techniky LIBS (Laser Induced Breakdown Spectroscopy). Každý ze spektrometrů je nakonfigurován pro jiný spektrální rozsah: 240-336 nm, 380-470 nm, a 470-850 nm. Využití tří spektrometrů umožnilo použít jednodušší design a pokryje širší spektrální oblast, jelikož mnoho sledovaných elementů má spektrální čáry v širší oblasti než je rozsah jednoho spektrometru.

Pro více informací o spektometrech klikněte ZDE


PF 2013

Příjemné prožití svátků vánočních a úspěšný vstup do nového roku 2013 Vám přeje celý tým firmy LAO.

LAO – Váš spolehlivý partner ve světě laserů a optiky již od roku 1992!

Zobrazit PF 2013


 
 

Dotazy a připomínky zasílejte na adresu ryba@lao.cz.

Editace profilu  |   Přihlášení  |   Odhlášení   |   Pravidla zasílání a ochrana soukromí

Tento newsletter vydává:
LAO - průmyslové systémy, s.r.o.
www.lao.cz